Architectural Coatings

Jednostka z siedzibą we Wrocławiu, zajmująca się produkcją farb do zastosowań architektonicznych. Obecnie firma zatrudnia około 700 osób i jest wiodącym w Polsce producentem farb.

Sztandarową marką Architectural Coatings jest rodzina farb Dekoral, która ma największe udziały w rynku i jest rozpoznawana przez ponad 95% Polaków.

Inne marki, których dystrybutorem jest polski oddział firmy, to Domalux i Drewnochron (produkty przeznaczone do powierzchni drewnianych), Sigma Coatings oraz marki przejęte wraz z akwizycją firmy Dyrup, czyli między innymi Malfarb i Bondex.
Firmę na tle konkurencji wyróżnia rozwinięta sieć własnych sklepów działających pod nazwą Centrum Dekoral Professional (obecnie jest ich ponad 40), zapewniających pełne wsparcie sprzedażowe profesjonalnym malarzom. Firma posiada również ponad 500 sklepów partnerskich (Studia Dekoral oraz Studia Dekoral Premium).
PPG Deco Polska to jednak nie tylko zakład produkcyjny i sieć sprzedaży. Firma dysponuje własnym centrum badawczo-rozwojowym, które pracuje także na rzecz innych krajów, posiada nowoczesną bazą magazynową w dwóch lokalizacjach (magazyny we Wrocławiu oraz w centrum kraju), a także prowadzi Akademię Technik Malarskich, która jest centrum szkoleniowym i centrum wsparcia dla malarzy profesjonalistów.