Industrial Coatings (Cieszyn)

To jeden z najstarszych zakładów produkcyjnych w Polsce, specjalizujący się w farbach i lakierach. Jego działalność rozpoczęła się już w 1945 roku, a w 1968 roku fabryka została przeniesiona do nowej lokalizacji − w okolice Cieszyna.

W połowie lat 90., w wyniku fuzji z Polifarbem Wrocław, powstał największy w Polsce producent farb – Polifarb Cieszyn-Wrocław S.A. Po wielu przekształceniach i zmianach właścicielskich spółka w 2008 roku stała się częścią PPG Industries. Obecnie jest to druga pod względem wielkości jednostka w Polsce, zatrudniająca ponad 500 osób.

Cieszyńska fabryka jest głównym producentem wyrobów lakierniczych i farb dla przemysłu. Dostarcza szeroki wachlarz produktów, między innymi dla branż: motoryzacyjnej, renowacyjnej, transportowej, spożywczej czy budowlanej. Jest także producentem lakierów dla innych polskich jednostek PPG, takich jak Refinish i Packaging.

Oddział posiada swoje własne laboratorium, w którym zatrudnia 75-osobowy zespół specjalistów i techników z zakresu badań innowacyjnych.

Kluczowymi produktami jednostki Industrial Coatings są wyroby płynne dla przemysłu. Znaczący udział mają także wyroby elektroizolacyjne i lakiery proszkowe Envirocron. PPG jest światowym liderem w zakresie powłok typu Coil Coatings. Inne technologie oferowane przez jednostkę PPG Industrial Coatings to powłoki elektroforetyczne Powercron, wyroby do obróbki wstępnej, wyroby utwardzane za pomocą promieniowania UV Raycron, a także produkty inżynieryjne, takie jak np. redukujące hałas produkty Audioguard.