Home Kariera
PODZIEL SIĘ
KARIERA
tlo_pol
Marketing
Marketing

Ze względu na szeroki wachlarz naszych marek oraz odrębne kanały ich promocji, Dział Marketingu dzieli się na kilka zespołów. Zespół Brand Managerów ma za zadanie zarządzać markami produktów PPG, natomiast zespół Managerów Kanałów Sprzedaży zajmuje się promowaniem tych marek. Dział Marketingu kreuje wizerunek naszych marek, dba o innowacyjność produktów oraz stoi na straży dobrych relacji z konsumentami.


Profil pracownika - Asia

Jestem stosunkowo młodym pracownikiem PPG, ponieważ zaledwie kilka miesięcy temu dołączyłam do Działu Marketingu.

 


asia

Moja współpraca z PPG rozpoczęła się półtoramiesięcznym wdrożeniem, podczas którego poznawałam firmę z różnych perspektyw. Podróżowałam po Polsce towarzysząc pracownikom z różnych działów w ich codziennych zadaniach, uczestniczyłam w spotkaniach biznesowych z menadżerami, agencjami kreatywnymi, dystrybutorami i klientami, odwiedzałam fabryki, laboratoria, sklepy.

Poznałam pełen cykl życia produktu - od tworzenia oprawy marketingowej i wsparcia promocyjnego, przez produkcję, magazynowanie, logistykę, odsprzedaż i obsługę klienta, ale przede wszystkim poznałam także świetnych ludzi, którzy towarzyszą produktowi na każdym z tych etapów. Pierwszym projektem, za jaki został mi powierzony jest wdrożenie nowego produktu. To, co najbardziej podoba mi się w mojej pracy to, że żadne dwa dni nie są takie same. Jednego dnia współpracuję z laborantami z działu innowacji opracowującymi receptury produktów, innego opracowuję strategię marketingową lub koncepcję designu opakowań, a kiedy indziej uczestniczę w konferencji z francuskimi logistykami lub ustalam politykę cenową z menadżerami sprzedaży.

Sprzedaż
Sprzedaż

Dział Sprzedaży PPG zajmuje się współpracą z naszymi klientami oraz wspieraniem przedstawicieli handlowych w terenie poprzez dostarczanie im najnowszych analiz oraz raportów rynkowych. Głównym zadaniem tego działu jest jednak bliska współpraca ze sklepami różnego formatu. W zależności od kanału sprzedaży, mogą to być niezależni sprzedawcy, duże hipermarkety lub hurtownie, jak również klienci biznesowi.


Profil pracownika - Arek

asia

Pracuję w Dziale Sprzedaży Trade jako Regionalny Menadżer Sprzedaży, zarządzam ośmioma Centrami Dekoral Professional w województwach: opolskim, dolnośląskim i lubuskim.

Centra Dekoral Professional kierują swoją ofertę głównie do firm budowlanych, malarskich, inwestorów oraz generalnych wykonawców. Oferta oparta jest na markach Dekoral Professional, Sigma oraz Dekoral Gold.

Na co dzień współpracuję z wyśmienitym zespołem. W jego skład wchodzą: jeden Menedżer Projektu, siedmiu Przedstawicieli Handlowych, ośmiu Menedżerów Centrów Dekoral Professional oraz siedemnastu Doradców Klienta.

Jako Regionalny Menadżer Sprzedaży, ściśle współpracuję z Działem Personalnym, Zakupów, Księgowości, Kontroli Kredytowej, Logistyki, Marketingu, R&D, Produkcji oraz z Magazynem. Oprócz codziennych obowiązków mam też okazję brać czynny udział w wielu projektach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, dzięki którym nie tylko przyczyniam się do rozwoju firmy, ale i doskonalę swoje kompetencje zawodowe. Charakter mojej pracy sprawia, iż każdy dzień tutaj jest inny. Dzięki temu każdy z nich jest dla mnie fascynujący i pełen nowych wyzwań. Jestem wyznawcą zasady − “Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień swojego życia.” i uważam, że mi udało się dokonać właśnie takiego wyboru.

Customer Service
Customer Service

Dział Customer Service zajmuje się szeroko rozumianym wsparciem naszych klientów. Głównym zadaniem pracowników tego działu jest jak najlepsze dopasowanie oferty produktów i usług PPG do potrzeb klienta. Do ich obowiązków należy również czuwanie nad przebiegiem realizacji zamówienia.


Profil pracownika - Alicja

Każdy dzień swojej pracy zaczynam od rozmowy z zespołem. Na początku zbieram sugestie członków zespołu odnośnie priorytetów produkcyjnych, aby móc przekazać je strategom podczas codziennej telekonferencji. Druga część poranka poświęcona jest e-szkoleniom lub naradom w ramach różnych grup projektowych.


asia

Czym się zajmujemy przez pozostałe części dnia? Przede wszystkim wprowadzaniem zamówień naszych klientów do systemu SAP. Musimy też monitorować dostępność produktów oraz nadzorować procesy logistyczne. Ja i moi koledzy codziennie kontaktujemy się z klientami z różnych krajów, odpowiadając na ich zapytania oraz informując o statusie ich zamówień. Popołudnie to z kolei czas poświęcony na bieżące sprawy, od czasu do czasu także na spotkania z gośćmi z innych jednostek biznesowych. W swojej pracy najbardziej lubię możliwość codziennego kontaktu z ludźmi z całego świata.

Dział prawny
Dział prawny

Pracownicy Działu Prawnego mają za zadanie wspierać merytorycznie wszystkie działy z każdej jednostki biznesowej naszej firmy. Prawnicy PPG czuwają nad poprawnością umów zawieranych z klientami oraz partnerami biznesowymi oraz stoją na straży prawa międzynarodowego, które obowiązuje PPG jako korporację o zasięgu globalnym.


Profil pracownika - Mateusz

W swojej pracy zajmuję się wsparciem prawnym w procesie przygotowania umów oraz udzielaniem odpowiedzi na pytania prawne. Na co dzień pomagam również innym pracownikom przy projektach prowadzonych w Spółce, zabezpieczając przy tym interesy prawne firmy.


asia

Zajmowane przeze mnie stanowisko pracy umożliwia angażowanie się w projekty międzynarodowe, dzięki czemu mogę wykorzystywać swoje umiejętności, również językowe.

Zadania, jakimi zajmuję się każdego dnia, wymagają dużej wiedzy i odpowiedzialności oraz dogłębnego zrozumienia wielu aspektów działalności firmy, ale dzięki dobrej współpracy z kolegami z innych działów, wykonuję swoją pracę z przyjemnością.

IT
IT

Dział IT składa się z kilku zespołów. Jednym z nich jest End User Support, który czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem infrastruktury informatycznej, zapewnia bieżące wsparcie dla wszystkich użytkowników oraz utrzymuje lokalne systemy PPG. Dział IT to także dział Aplikacji Biznesowych, który zajmuje się wsparciem systemu SAP, a także tworzeniem nowego oprogramowania.


Profil pracownika - Maciek

Karierę w PPG zacząłem jako SAP Developer. Pozostając w kontakcie z konsultantami z Europy i Ameryki Północnej pracowałem nad wprowadzaniem modyfikacji programistycznych w systemie obsługującym globalną działalność PPG. Dzięki nabytemu doświadczeniu awansowałem na stanowisko Lidera projektów IT i obecnie prowadzę projekty integracyjne SAP w Europie.


asia

PPG daje mi możliwość podróżowania, doskonalenia moich umiejętności programistycznych, managerskich, a także na poznawanie mechanizmów działania międzynarodowego przedsiębiorstwa. W szczególności cenię sobie bliską relację procesu powstawania oprogramowania z rzeczywistymi potrzebami biznesowymi.

PPG jako pracodawcę polecam wszystkim, którzy lubią wyzwania, nie boją się dużej autonomii w podejmowaniu decyzji i potrafią wziąć odpowiedzialność za powierzone im zadania.

HR
HR

Dział HR dba o to, aby do PPG trafiali utalentowani pracownicy, którym następnie zapewniana jest bogata oferta szkoleń oraz benefitów pozapłacowych. Zadaniem HR jest również tworzenie sprzyjających warunków do rozwoju zawodowego pracowników. Dział HR to jednak nie tylko rekrutacja − w skład tej jednostki wchodzi również twardy HR, Dział Komunikacji wewnętrznej oraz Dział Kadr i Płac.


Profil pracownika - Krzysztof

Moja praca polega na wspieraniu menadżerów we wszystkich sprawach związanych z ich zespołami i pracownikami. Zajmuję się też współtworzeniem i wdrażaniem strategii, której celem jest tworzenie atrakcyjnego i dynamicznego miejsca pracy. Miejsca, które przyciąga, rozwija i docenia utalentowanych ludzi.


asia

Za co lubię moją firmę?

• Za matrycową strukturę, która pozwala na udział w wielu projektach z różnych obszarów i realny wpływ na to, co dzieje się w firmie.

• Za międzynarodowy charakter działalności, który umożliwia codzienny kontakt z ludźmi z różnych zakątków Europy, a nawet i świata.

• Za otwartą i przyjazną atmosferę oraz, jak sądzę, mniejszą rywalizację wewnętrzną niż w innych organizacjach.

• Za zaufanie, które dostaję, które pozwala mi z optymizmem myśleć o przyszłości i o możliwościach, które są przede mną.

Praca w dziale HR jest niezwykle zróżnicowana. Szczególną uwagę zwracamy na efektywne wspieranie biznesu, zarządzanie wiedzą i talentami w organizacji oraz budowanie kultury organizacyjnej, która sprzyja wysokiemu zaangażowaniu pracowników.

Co sprawia mi największą satysfakcję? Obserwowanie jak ludzie, których rekrutuję i zatrudniam, odnoszą sukcesy.

Po pracy najchętniej odpoczywam w ruchu – uprawiam fitness i biegam, co w ostatnich latach stało się moją największą pasją.

Finanse
Finanse

Za finanse w PPG odpowiada: Finansowe Centrum Usług Wspólnych, Dział Kontroli Kredytowej oraz Dział Kontrolingu. Ich zadaniem jest rzetelna ewidencja przychodów i kosztów, zarządzanie należnościami oraz terminowe raportowanie bieżących wyników firmy. Dział Finansowy zajmuje się również strategicznym planowaniem dochodów Spółki.


Profil pracownika - Robert

I am responsible for the financial controlling of a very complex area in our Refinish business unit which consist of several markets in Central and Eastern Europe, Middle East, Turkey and Africa. I am in touch with numerous people from different countries and with different cultural background.


asia

My task is to support our markets with financial information and comment about deviations versus the budget. By analyzing our business performance I help the employees of other departments in making decisions how to manage appropriately the customers and the products. I am also supporting the market managers in preparing financial presentations of business development projects. I have to be in close contact with many other departments like Customer Service, supply chain or logistics to understand all the value chain flow of our business and reflect it in our forecasts and analysis. Working in an international environmental is great! I can also learn different communication and presentation technics which I can use in my career development.

Logistyka
Logistyka

Praca logistyków w PPG polega przede wszystkim na odpowiednim planowaniu produkcji na podstawie analiz rynkowych. Dział Logistyki dba również o zapewnienie surowców i opakowań niezbędnych do realizacji planów, wysyłkę towarów i monitorowanie procesu ich dostarczania na wszystkie rynki, które zaopatrują fabryki z Cieszyna, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Wrocławia.


Profil pracownika - Marcin

Praca w logistyce jest najlepszym i dającym najwięcej satysfakcji obszarem, w jakim do tej pory miałem okazję się sprawdzić. Zespół Dystrybucji, w którym pracuję, odpowiada za dostarczanie naszych produktów do klientów nie tylko na terenie Europy, ale i na całym świecie.


asia

Naszym zadaniem jest sprawić, aby każda przesyłka dotarła na czas, we właściwe miejsce i w idealnym stanie, dlatego codzienne czynności, jakie wykonujemy, wymagają niezwykłej precyzji oraz dokładnego planowania. Aby skutecznie wykonywać nasze obowiązki, musimy być przez cały czas przygotowani na pojawiające się przeszkody i ciągłe zmiany sytuacji. W tej pracy kluczową rolę odgrywa dobra komunikacja na wszystkich poziomach. Organizacja dostaw do naszych odbiorców wymaga również kreatywnego podejścia, dlatego wykorzystujemy niemal wszystkie dostępne gałęzie transportu, aby dostarczyć zamówiony produkt. Nasz cel jest jednak zawsze ten sam − satysfakcja klienta.

Dział zakupów
Dział zakupów

Głównym zadaniem tego działu w PPG jest zarządzanie relacjami ze stałymi dostawcami surowców i usług, jak również pozyskiwanie nowych dostawców, negocjowanie warunków handlowych oraz tworzenie umów w porozumieniu z działem prawnym. Co więcej, pracownicy tego działu wzmacniają efektywną współpracę z naszymi partnerami, w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.


Profil pracownika - Marta

Swoją przygodę z firmą rozpoczęłam bardzo wcześnie, bo zaraz po zakończeniu nauki w liceum. Dostałam się wówczas na studia zaoczne we Wrocławiu i podjęłam pracę w PPG jako recepcjonistka. Nie upłynął rok i awansowałam na stanowisko Asystentki Prezesa Zarządu. Nowa funkcja sprawiła, iż powierzono mi szeroki zakres obowiązków administracyjnych i pomocniczych o charakterze poufnym, wymagających dużej odpowiedzialności i mających na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania sekretariatu Zarządu oraz wsparcie Prezesa w wykonywaniu codziennych obowiązków.


asia

Po obronie pracy magisterskiej udało mi się podjąć pracę w Dziale Zakupów, gdzie jako Młodszy Kupiec odpowiedzialna byłam za zakup materiałów i usług dla sieci Centrów Dekoracyjnych, zakup wyposażenia do sklepów sieci Studio Dekoral oraz wsparcie Działu Marketingu we wdrażaniu nowych produktów pod marką własną PPG. Obecnie jestem kupcem odpowiedzialnym za zakupy we wszystkich jednostkach PPG w Polsce, w zarządzanych przeze mnie kategoriach, a są nimi: marketing, materiały drukowane, materiały opakowaniowe, wynajem i usługi oraz wyposażenie dla sieci sklepów Studio Dekoral i Centrów Dekoracyjnych. Co więcej, mam możliwość prowadzenia projektów lokalnych, jak i międzynarodowych. W swojej pracy bardzo cenię sobie współpracę z ludźmi, różnorodność dnia codziennego i możliwość poznawania nowych rozwiązań, a co za tym idzie ? ciągłego pozyskiwania nowej wiedzy. Wiele satysfakcji dostarcza mi również świadomość, iż dzięki samodzielności stanowiska i decyzyjności, mam realny wpływ na organizację, w której pracuję.

Produkcja
Produkcja

PPG na terenie Polski posiada trzy fabryki: w Ostrowie Wlkp., Wrocławiu oraz Cieszynie. Każda z nich specjalizuje się w wytwarzaniu produktów dla różnych dziedzin przemysłu. Zespoły produkcyjne wraz z inżynierami czuwają nad terminowością realizacji planu produkcyjnego oraz optymalizacją procesów zachodzących w fabrykach, czego efektem są produkty najwyższej jakości.


Profil pracownika - Ania

Jestem związana z firmą PPG od 2009 roku. Moja kariera rozpoczęła się od stanowiska pracownika sezonowego, natomiast obecnie jestem już Mistrzem Produkcji.


asia

Przez cztery lata sukcesywnie podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe, awansowałam na kolejne stanowiska produkcyjne. Dzięki temu poznałam zarówno procesy technologiczne wytwarzania farb i lakierów, jak i budowę oraz obsługę linii rozlewczych. Zdobyte w tym czasie doświadczenie oraz bezcenna wiedza, jaką przekazali mi wieloletni pracownicy firmy, ułatwia mi pracę na tym stanowisku i umożliwia optymalne wykorzystanie mocy produkcyjnej maszyn oraz umiejętności podległych mi pracowników.

Taka ścieżka kariery, jaką przebyłam, pozwoliła mi doskonale poznać wszystkich moich współpracowników. Dzięki temu potrafię wykorzystać ich mocne strony, staram się kierować ich do zadań, przy których mogą się realizować. Zarządzanie zespołem w taki sposób, jaki wypracowałam, tworzy miłą atmosferę, niweluje konflikty i działa motywująco na pracowników. Każdy z nas czuje się potrzebny i wie, że za swoją dobrą pracę zostanie doceniony.

Praca w PPG nauczyła mnie również rozwiązywania codziennych problemów w sposób szybki, konstruktywny i z maksymalną korzyścią dla jakości oraz bezpieczeństwa pracowników.

R&D
R&D

Dział Badań i Rozwoju w PPG zajmuje się tworzeniem oraz testowaniem nowych produktów i receptur. W naszych laboratoriach tworzone są nie tylko nowe palety kolorów − specjaliści działu R&D zajmują się również zmianami w procesach produkcji oraz rozwiązywaniem problemów technologicznych.


Profil pracownika - Maria

asia