Home Odpowiedzialność społeczna
PODZIEL SIĘ
ODPOWIEDZIALNOŚĆ
SPOŁECZNA
tlo_aktu
Szukamy Inżynierów Przyszłości

PPG Industries to firma, która w swoje DNA ma wpisaną innowacyjność. Jesteśmy autorami wielu nowtaroskich rozwiązań, kóre zrewolucjonizowały rynek farb i lakierów. Nic dziwnego zatem, że ciągle inwestujemy w rozwój nauki i wspieramy utalentowanych młodych ludzi.

Nasza działalność w tym obszarze skupia się na dwóch aspektach: wspieraniu rozwoju nauk ścisłych oraz rozwijaniu umiejętności w zawodach związanych z działanością PPG.

Stąd też projekty jakie realizowała firma w PPG Polsce ściśle nawiązują do globalnej strategii naszej firmy. Jesteśmy:

  • partnerem wrocławskiego centrum nauki "Humanitarium - Ogrody Doświadczeń", gdzie pod patronatem PPG powstaje Laboratorium Kolorów, w którym uczniowie i dorośli mogą dowiedzieć się wszystkiego na temat kolorów, farb, ich zastosowania i właściwości;
  • organizatorem konkursu "Inżynier Przyszłości", w którym studenci wydziałów chemicznych i inżynierii produkcji rywalizują w rozwiązywaniu studiów przypadku walcząc o staż w naszej firmie.

Ponadto fundujemy wyposażenie laboratoriów naukowych na wyższych uczelniach, a także wspieramy programy edukacyjne w zakresie nauk ścisłych.

AKTUALNOŚCI
Najnowsze informacje oraz publikacje związanie z działalnością PPG Polska.
WIĘCEJ +