Informacje ogólne

W PPG codziennie opracowujemy i oferujemy farby, powłoki oraz inne produkty, którym nasi klienci ufają już od ponad 135 lat. Dzięki poświęceniu, kreatywności oraz bliskiej współpracy, jesteśmy w stanie sprostać największym wyzwaniom, wyznaczając jednocześnie właściwy kierunek dalszego rozwoju naszej innowacyjnej oferty. Główna siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu, a nasze oddziały ulokowane są w ponad 70 krajach na całym świecie. Firma odnotowała sprzedaż netto w wysokości 13,8 miliarda dolarów w 2020 roku. Obsługujemy klientów z branży budowlanej, produktów konsumenckich, przemysłu i transportu oraz na rynku posprzedażowym.

Dzięki dążeniu do pozycji rynkowego lidera, a także za sprawą innowacyjności i polityki zrównoważonego rozwoju, PPG zapewnia klientom z branży przemysłowej, transportowej, budowlanej oraz wytwórcom produktów dla konsumentów, więcej rozwiązań do pokrywania powłok, niż jakakolwiek inna firma.

Możemy pochwalić się, między innymi tym, że:
• oficjalne barwy amerykańskiej ligi hokeja na lodzie NHL zostały stworzone dzięki naszym produktom,
• jesteśmy jedynym dostawcą lakierów dla włoskiej marki samochodów sportowych – Ferrari,
• w 2016 roku zdobyliśmy nagrodę Sustainability Supplier of the Year dla regionu EMEA, przyznawanej co roku przez grupę Fiat Chrysler Automobiles.

Jako stabilna i globalna korporacja, jesteśmy notowani na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

PPG rokrocznie znajduje się na liście 500 największych firm na świecie, publikowanej na łamach magazynu Fortune. To samo czasopismo organizuje również ranking najbardziej cenionych firm branży chemicznej. Nasza korporacja od wielu lat zajmuje w nim czołowe miejsce.

W swojej pracy nie zapominamy jednak o potrzebujących i aktywnie działamy na rzecz lokalnych społeczności na całym świecie. W 2018 roku firma przeznaczyła ponad 9 milionów USD na wspieranie setek organizacji w 28 krajach. Inwestując w projekty edukacyjne, PPG przyczynia się do wzrostu umiejętności wykwalifikowanych pracowników i rozwoju przyszłych innowatorów w obszarach związanych z produkcją i tworzeniem materiałów do pokrywania powierzchni.

Odp. społeczna

social
PPG stara się działać w sposób, który zapewnia ochronę środowiska oraz rozwój gospodarki. Bardzo ważnym aspektem naszej pracy jest również dbanie o dobro lokalnej społeczności i wspieranie jej działań.

WIĘCEJ +

Odwiedź PPG.COM
goto