Dekoral wśród najsilniejszych marek 2015

1 grudnia 2015 roku dziennik „Rzeczpospolita” opublikował Ranking Najsilniejszych oraz Najcenniejszych Marek 2015. Wśród laureatów Rankingu Siły Marek na pozycji 43. znalazła się marka Dekoral, zajmując najlepsze miejsce spośród producentów farb i lakierów.

O sile marki decydują następujące czynniki: pozycja rynkowa, relacje z klientami, postrzeganie marki oraz rynek. Na każdą z kategorii składają się wskaźniki, które po zsumowaniu określają, jaką dana marka ma siłę. Na ich podstawie opracowano Ranking Najsilniejszych Marek 2015, który obok głównego zestawienia prezentuje także wyniki w poszczególnych kategoriach. W rankingu Postrzegania jakości marka znalazła się na miejscu 50., a w zestawieniach Lojalności klientów i Prestiżu Dekoral zajął pozycje 45. Warto zauważyć, że wśród 60 wykazanych w rankingu Prestiżu firm marka Dekoral pojawiła się jako jedyna z branży farb i lakierów.

W zestawieniu Stopa referencji, określającym gotowość klientów do polecania marki innym Dekoral znalazł się bardzo dobrym 18. miejscu, co świadczy o dużym zaufaniu klientów do marki oraz jej produktów. W kategorii Priorytet w świadomości, z którym mamy do czynienia kiedy marka jest wymieniana przez respondenta na pierwszym miejscu w teście na pamięć marki Dekoral zajął miejsce 9., tym samym najwyższe wśród producentów farb i lakierów, co świadczy o bardzo wysokiej świadomości klientów.

W rankingu Mocy Marek w kategorii pozostałe produkty niespożywcze Dekoral uplasował się na miejscu 20., zajmując najwyższą pozycję spośród marek branży chemii budowlanej.

Ranking Marek według Wartości

Określenie najcenniejszych marek jest kompilacją danych finansowych ze świadomością i lojalnością konsumentów, rozpoznawalnością oraz jakością produktu. Całość składa się na wartość marki. W tegorocznym Rankingu Najcenniejszych Marek, na 330 wyłonionych firm, Dekoral zajął 131. miejsce. Co w porównaniu z ubiegłym rokiem oznacza polepszenie wyniku aż o 17 pozycji!