Do biegu, gotowi, start…! Relacja z Biegu Firmowego 2023

Wspaniała pogoda, niesamowite emocje, świetna zabawa i zdrowa sportowa rywalizacja – tak w kliku słowach można opisać to, co działo się podczas kolejnej edycji Biegu Firmowego – tradycyjnej charytatywnej imprezy biegowej dla firm. I tym razem nie mogło w niej zabraknąć reprezentantów PPG. W sobotni poranek nasi koledzy stawili się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, by w 5-osobowych sztafetach ścigać się na dystansie 5 kilometrów.

W tym roku do udziału w biegu zgłosiło się 9 zespołów PPG z Wrocławia, Cieszyna oraz Dębicy. Impreza przyciągnęła również liczne grono kibicek oraz kibiców, którzy towarzyszyli startującym, wspierali ich, zapewniali odpowiednie nawodnienie, a nawet… rozczesywali włosy 😉.

Wszystkie drużyny PPG bez większych problemów zmieściły się w limicie czasowym 3 godzin. Na specjalne wyróżnienie zasłużyli „goście” – to właśnie koledzy z Dębicy i Cieszyna osiągnęli najlepsze rezultaty i na 1246 zaklasyfikowanych zespołów zajęli odpowiednio 32, 45 oraz 109 miejsce!

Ale wielkie barwa należą się dla wszystkich zawodników, którzy biegli nie tylko po jak najlepsze

wyniki, ale przede wszystkim w szczytnym celu, pomagając w ten sposób małym podopiecznym Fundacji Everest. Kilka zespołów PPG debiutowało w biegu, dla kilku osób były to pierwsze

przygody z jakimkolwiek bieganiem w życiu (!) – tym bardziej jesteśmy dumni z postawy oraz determinacji!

Kolejna edycja Biegu Firmowego dobiegła końca. Uczestnikom biegu przyniosła wiele satysfakcji, nie tylko z możliwości skonfrontowania się z innymi biegaczami, poczucia

zaangażowania w działanie charytatywne, ale też z możliwości wspólnego spędzenia czasu i sportowej integracji z

kolegami i koleżankami z innych jednostek. Endorfiny udzieliły się wszystkim bez wyjątku! Jesteśmy dumni, że PPG wspiera takie inicjatywy, a nasi pracownicy z takim zaangażowaniem startują „pod banderą PPG”!

Wielkie gratulacje dla wszystkich i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!