PPG kolejny raz zrealizowało cel, którym jest ochrona i upiększanie świata

Wrocławska jednostka PPG Deco przekazała farby marki Sigma Coatings na stworzenie nowego muralu, który upamiętnia Zbigniewa Wodeckiego, jednego z najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej, oraz uatrakcyjnia otoczenie miasta.

Twórcą tego dzieła jest Marcin Czaja.

Mural powstał w ramach projektu Muzyczne Murale, którego Partnerem tym roku zostało PPG Deco Polska. Miasto Opole od trzech lat tworzy turystyczną trasę Muzycznych Murali, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów z całej Polski. Każdego roku na trasie powstaje nowe wielkopowierzchniowe dzieło, które jest hołdem dla wybitnej postaci polskiej sceny muzycznej. 
 
Uroczyste odsłonięcie tegorocznego muralu odbyło się przy okazji 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, wykonawca pracy – artysta Marcin Czaja oraz rodzina Zbigniewa Wodeckiego, w tym córka Katarzyna Wodecka-Stubbs. Firmę PPG reprezentował Paweł Kurowski, pełniący funkcję Network Development Manager. Podczas swojego wystąpienia, podziękował za zaproszenie PPG do tak wspaniałej inicjatywy oraz opowiedział o działaniach podejmowanych przez PPG w zakresie ochrony i upiększania świata, a także zaangażowaniu firmy w projekty, które zmieniają miejsca publiczne, dodając im koloru i podnosząc jakość przestrzeni oraz inspirują do pozytywnych interakcji.
 
Ważnym aspektem działalności PPG są zrównoważony rozwój i tworzenie innowacyjnych produktów oraz technologii. Podejmowane przez firmę wysiłki, ukierunkowane na dostarczanie wysokiej jakości, zrównoważonych farb i powłok, uzupełniane są działaniami z obszaru zaangażowania społecznego, do których należy m.in. wspieranie projektów społecznych i artystycznych.