Konferencja Projektów Zespołowych na Politechnice Wrocławskiej

30 czerwca na Politechnice Wrocławskiej odbyła się Konferencja Projektów Zespołowych, której jednym z głównych sponsorów była firma PPG. Celem wydarzenia było umożliwienie utalentowanym studentom Wydziału Informatyki i Telekomunikacji oraz Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów, zaprezentowania efektów ich inspirujących projektów. 

Tematyka zgłoszonych prac była niezwykle różnorodna, ale łączyła je jedna istotna cecha – praktyczne podejście do realizacji konkretnych zadań.

We współpracy z PPG, studenci pracowali nad sześcioma projektami. Cztery z nich zostały zaprezentowane podczas konferencji:

  1. Colorrendering – innowacyjne rozwiązanie umożliwiające precyzyjną analizę i renderowanie kolorów w różnorodnych kontekstach.
  2. Global Telecom Center – projekt mający na celu zbudowanie laboratorium telekomunikacyjnego, które zapewni możliwość wprowadzania zmian w konfiguracji oraz testowania nowych rozwiązań sieciowych bez ryzyka spowodowania problemów w sieci produkcyjnej.
  3. Matryca kompetencji w zespole – projekt skupiony na tworzeniu narzędzia do oceny i analizy kompetencji członków zespołu, mającego na celu optymalizację efektywności pracy grupowej.
  4. Pixel – aplikacja mobilna umożliwiająca precyzyjny pomiar kolorów za pomocą smartfona.

Osoby zaangażowane w poszczególne projekty po stronie PPG:
Colorrendering: Hendrik Kuper (product owner), Monika Zeman-Mucha (opiekun).
Global Telecom Center: Robert Sałata (opiekun), Andrzej Witek.
Matryca kompetencji w zespole: Łukasz Kukowski (product owner), Jan Seeliger (opiekun).
Pixel: Alicja Górka (opiekun, product owner).
Chatbot: Katarzyna Pilarczyk (product owner/opiekun).
AI do klasyfikacji defektów przy malowaniu aut: Andrzej Kisilewicz (product owner/opiekun).

Cezary Niedzielski, absolwent Politechniki Wrocławskiej i przedstawiciel firmy PPG pełniący funkcję Business Analysis Analyst, miał zaszczyt wygłosić w trakcie konferencji prezentację, w której przybliżył strukturę oraz działania firmy PPG.

Na przygotowanym stoisku sponsorskim, obecni byli reprezentanci naszej firmy: Joanna Gajda, Monika Hojda, Daniel Gosiewski, Jan Seeliger oraz Tomasz Sołtysik, którzy z entuzjazmem i zaangażowaniem prowadzili rozmowy ze studentami. Konferencja Projektów Zespołowych stanowiła podsumowanie prac nad projektami, ale również otworzyła perspektywy dalszego rozwoju oraz współpracy. Wiele z prezentowanych projektów ma szansę być kontynuowanych, jako prace inżynierskie, lub rozwijanych w ramach praktyk wakacyjnych. Firma PPG aktywnie angażuje się we współpracę ze studentami, dążąc zarówno do pozyskiwania nowych talentów, jak i dzielenia się swoją wiedzą.