Pracownicy PPG kolejny raz udowodnili, jak wielkie mają serca

Wieloletnie wsparcie lokalnych społeczności oraz aktywne zaangażowanie pracowników w różnorodne inicjatywy charytatywne stały się integralną częścią PPG.

Jednym z niezwykłych wydarzeń, które pozostawiło trwały ślad w sercach zarówno pracowników, jak i lokalnej społeczności była inicjatywa podjęta przez koleżanki i kolegów z cieszyńskiej spółki PPG. Postanowili oni połączyć rywalizację sportową z akcją charytatywną. Wraz z rodzinami, wzięli oni udział w wyjątkowym wydarzeniu pod nazwą „Maraton pływacki. Pływaj z dzieciakami dla dzieciaków”, którego organizatorem było Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie, tegoroczny Charity Partner spółki PPG.

Wydarzenie to przyciągnęło uwagę nie tylko ze względu na sportową rywalizację, ale przede wszystkim z racji szczytnego celu. Wszyscy uczestnicy mieli okazję nie tylko poprawić swoje zdolności pływackie, ale przede wszystkim pomóc. Jednym z bohaterów maratonu był Tomasz Niedziółka, pełniący w PPG funkcję Operatora Maszyn i Urządzeń, który okazał się prawdziwym rekordzistą w pływaniu. Jego zaangażowanie i determinacja stały się inspiracją dla innych uczestników.

To, co uczyniło to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym, to udział najmłodszych uczestników. Wśród nich był 7-letni Wiktor, syn jednego z pracowników PPG. Jego pozytywne nastawienie i radość były niewątpliwie jednymi z ważniejszych elementów tego dnia.

Całe wydarzenie emanowało ogromnym entuzjazmem i pozytywną energią, która rozprzestrzeniała się nie tylko wśród uczestników, ale także wśród licznie zgromadzonej publiczności. Wszystkie zebrane środki podczas maratonu zostały przekazane Hospicjum, aby wesprzeć beneficjentów instytucji.

Należy jednak podkreślić, że inicjatywa ta nie była jedyną akcją, w którą zaangażowali się pracownicy PPG z Cieszyna na rzecz Hospicjum. Zorganizowali oni również kiermasz książek przeczytanych. To wydarzenie również okazało się wielkim sukcesem, przyciągając zarówno miłośników literatury, jak i tych, którzy chcieli wesprzeć beneficjentów placówki w bardziej praktyczny sposób.

Pracownicy PPG kolejny raz udowodnili, że można ich stawiać za przykład w dziedzinie społecznego zaangażowania i pomocy potrzebującym. To dowód na to, że dbając o lokalne społeczności i angażując się w działania charytatywne, można tworzyć pozytywną zmianę i inspirować innych do podobnych działań.