Marka Dekoral ma już 25 lat!

Dekoral, jedna z najpopularniejszych marek farb w Polsce, która jest rozpoznawana przez 81% Polaków, świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia. Jej historia sięga aż do roku 1947, kiedy powstała wrocławska spółka Polifarb-Wrocław. Po zmianach ustrojowych w Polsce, firma została sprywatyzowana w 1994 roku i rozpoczęła swoją drogę na wolnym rynku.

W 1998 roku narodziła się marka Dekoral, która pierwotnie miała nosić nazwę Optimal. Jej finalna nazwa wywodzi się od słowa DEKOracja oraz skrótu RAL – pierwszego na polskim rynku systemu oznaczania kolorów. Początkowo oferta Dekoral obejmowała zaledwie kilka produktów, jednak szybko zdobyła zaufanie klientów i zaczęła się rozwijać. W 2000 roku została stworzona pierwsza karta kolorów, a marka została nagrodzona Godłem „Teraz Polska”. W roku 2010 marka Dekoral stała się częścią PPG Industries, co zwiększyło jej możliwości dalszego rozwoju
i ciągłego doskonalenia. W 2012 roku zaś, po raz pierwszy otrzymała tytuł przyznawany najsilniejszym markom na rynku – Superbrand.

W 25-letnim portfolio marki Dekoral, znajdują się wysokiej jakości farby białe i kolorowe do ścian i sufitów, farby fasadowe oraz emalie do drewna, metalu i betonu, a także bogata paleta kolorów. Formuły zaś, są nieustannie udoskonalane, a oferta produktów poszerzana.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w jubileuszowym roku jest odświeżenie szaty graficznej i logo oraz wprowadzenie na rynek wyjątkowego produktu – plamoodpornej farby do wszystkich pomieszczeń EFFECT 3in1.
Ta innowacyjna farba posiada potrójne właściwości: jest odporna na plamy, szorowanie oraz grzyby pleśniowe. Dzięki zawartości twardych jak diament kryształów korundu, farba ta posiada doskonałą odporność na zmywanie i szorowanie.

Marka Dekoral zmieniała się na przestrzeni lat:


Dekoral to nie tylko marka farb, to także pasja i zaangażowanie. To 25 letnia podróż w projektach wnętrzarskich klientów, w której uczestniczą eksperci PPG, służąc pomocą oraz doświadczeniem w doborze odpowiednich barw oraz w tworzeniu pięknych, unikalnych wnętrz.