Dzień Rodzinny w PPG Cieszyn SA

PPG Cieszyn SA celebrował Dzień Rodzinny. W evencie zorganizowanym na terenie firmy wzięło udział aż 700 osób – pracowników oraz ich bliskich!

Jednym z ważniejszych punktów wydarzenia było zwiedzanie zakładu. Goście mieli okazję zobaczyć i poznać specyfikę pracy na 4 wydziałach firmy: Wydziale Farb Proszkowych (P5), Wydziale Syntezy Żywic (P4),  Wydziale Wyrobów dla Motoryzacji i CoilCoatingu (P3) oraz Laboratorium.

Do udziału w Dniu Rodzinnym firma zaprosiła przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, którzy przygotowali dla uczestników szereg pokazów, ćwiczeń i symulacji, takich jak: gaszenie pożaru oleju jadalnego w warunkach domowych, uwalnianie z samochodu poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym, symulacja dachowania oraz hamowania pokazujące, jak ważnym elementem są pasy bezpieczeństwa, czy ratowanie osoby z zadymionego pomieszczenia. Ponadto, każdy z uczestników pod okiem zawodowych Ratowników Medycznych mógł przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz spróbować swoich sił w obsłudze gaśnicy i walce z pożarem. Te punkty programu były szczególnie ważne, ponieważ dotyczyły bezpieczeństwa pracowników, które jest dla firmy wartością nadrzędną.   

Dzień Rodzinny był też okazją do promowania różnorodności i inkluzywności. Pod hasłem „Jesteśmy piękni,  bo jesteśmy różni” zorganizowane zostały warsztaty artystyczne oraz szereg zabaw, w trakcie których dzieci wraz z rodzicami mogły sprawdzić, jak odbierają świat osoby z nadwrażliwością dotykową oraz z niepełnosprawnościami, takimi jak ślepota, głuchota czy niepełnosprawność ruchowa.

Całość wydarzenia dopełniły atrakcje w postaci dmuchańców, animacji, gier i zabaw, zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych, a osoby utalentowane plastycznie mogły wziąć udział w konkursie pod hasłem „We Protect and Beautify the World” – najlepsze prace wykorzystane zostaną w projekcie przyszłorocznych kalendarzy.

Organizatorzy nie zapomnieli również o Charity Partnerze cieszyńskiej spółki – dzięki wolontariuszom zorganizowano „Kiermasz Książki Przeczytanej”, z którego całkowity dochód został przeznaczony na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty.

Dzień Rodzinny był dla pracowników Cieszyna doskonałą okazją do podzielenia się z bliskimi swoim życiem zawodowym, ale też do spędzenia czasu razem, uczenia się od siebie nawzajem, pokazania wzajemnej troski o siebie, o miejsce pracy i o wspólne bezpieczeństwo.