Różowy październik – podsumowanie

Każdego roku na świecie ponad półtora miliona kobiet dowiaduje się, że ma raka piersi. Każdego dnia ponad 50 Polek słyszy, że ma tę chorobę. Tylko badania profilaktyczne mogą uratować życie, a wczesna diagnostyka gwarantuje wyleczenie – wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. 

W 1985 roku październik ustanowiony został miesiącem świadomości raka piersi (BCAM, z ang. Breast Cancer Awareness Month). W tym roku PPG w szczególny sposób włączyła się w obchody. W ramach wsparcia dla działań na rzecz zdrowia kobiet PPG przekazało darowiznę na rzecz badań nad rakiem piersi. 

Ponadto przez cały miesiąc w różnych jednostkach PPG na całym świecie podejmowane były działania, których celem było zachęcenie kobiet w każdym wieku do priorytetowego traktowania własnego dobrostanu oraz podejmowania świadomych decyzji dotyczących zdrowia. Obchody miały na celu promowanie dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego wśród kobiet w naszej firmie, ze szczególną koncentracją na budowaniu świadomości raka piersi.

W zakładzie w Dębicy odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Ruchu do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna. Podczas wydarzenia uczestniczki wysłuchały prelekcji na temat raka piersi, ze szczególnym akcentem na profilaktykę i samobadanie. 

Pracownicy PPG GBS zostali zapraszani do  udziału w Kampanii „Know Your Lemons,” która w niezwykle przystępny sposób promuje profilaktykę raka piersi. “Poznaj Swoje Cytryny” / „Know Your Lemons” to międzynarodowa kampania, która wykorzystuje 12 cytryn jako narzędzie do edukacji na temat codziennej obserwacji piersi, stworzona przez Worldwide Breast Cancer, organizację pozarządową o międzynarodowym zasięgu. Projekt ma na celu zwiększenie świadomości na temat raka piersi i podkreślenie, jak ważne jest regularne badanie i obserwacja swojego ciała.

Zarówno PPG Deco we Wrocławiu, jak i Oddział PPG Deco w Lewkowcu zaangażowały  się w kampanię komunikacyjną. Dodatkowo Wrocław przygotował dla pracowników symboliczne różowe babeczki, zaś Lewkowiec Pomadki – cegiełki, ze sprzedaży których cały dochód został przekazany na Fundację Oko w Oko z Rakiem. Fundacja wspiera osoby z chorobą nowotworową oraz ich rodziny, zarówno w trakcie jak i po przebyciu choroby onkologicznej. Jej celem jest także edukowanie młodzieży i dorosłych odnośnie profilaktyki nowotworowej i zdrowego trybu życia.

Wszystkim małym i dużym Kobietom, a także ich Partnerom, życzymy dużo zdrowia, świadomości i troski o własne zdrowie, nie tylko w październiku.